Todor Tose Proeski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


MILION SRCA JEDNA MOLITVA
 
HomeTosine izjave - Page 2 EmptyTražiLatest imagesRegistracijaLogin
Similar topics
Prijatelj Foruma
Tosine izjave - Page 2 Elitninenadm32
Ko je prisutan na forumu
Ukupno 2 korisnika online: 0 registrovanih, 0 skriven, 2 gostiju

niko

Najviše korisnika koji su istovremeno bili na forumu do sada bilo je 201 dana: 2012-01-25, 01:22
Traži
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Kontakt za clanove
toseproeski@ angelic.com

 

 Tosine izjave

Go down 
2 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
elkatose
Simply the best
Simply the best
elkatose


Posts : 655
Join date : 2010-12-02
Age : 36
Location : skopje

Tosine izjave - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tosine izjave   Tosine izjave - Page 2 Empty2011-06-25, 09:01

Subject: Re: Tosine izjave Today at 21:58

Skandal intervju sa Tošetom3 del

Dali nekad zapjevaš te pjesme?
-"Dešava se. Kad su mi drage pjesme, pjevam ih naručito kada se s društvom nađem u nekoj proslavi u kafani."

Očekuješ li neke kolege na koncertu?
-"Ne očekujem nikog posebno, ali se nadam da će moja produkcijska kuća pozvati sve kolege. To je njihov posao, a kako će ga uraditi - vidjet ćemo. Ja sam sretan što ću imati koncert u Areni, gdje je pjevao i moj muzički idol Zdravko Čolić. Njegov koncert je bio predivan i ako moj bude sličan tome bit ću presretan."

Kolege ti baš ne dolaze na promociju albuma. Prošli put pojavile su se samo Leontina i Ognjan Radojević. Imaš li utisak da te ostali malo bojkotuju?
-"Neznam ja ih poštujem sve i ne bih da komentarišem. To je njihov izbor."

Da nisu ljubomorni?
-"Ne bi trebalo da budu. Na ovom svijetu ima mjesta za sve nas i ne smatram nikog konkurencijom."

Oni tebe smatraju konkurencijom. Ima i onih što ne znaju da pjevaju, a snimaju ploče.
-"Ne znam ne bih komentarisao. To nije zahvalno."

Zbog čega ne sarađuješ više sa Leontinom? Znamo da je ona uradila pjesmu koja te je proslavila u Srbiji.
-"Nije tačno da ne sarađujemo. Uskoro ćete vidjeti šta zajedno pripremamo."

A Željko Joksimović?
-"I on mi je drag sigurno ćemo imati priliku da opet nešto radimo."

Poslje pres konferencije u Beogradu, svi su komentarisali da si se našminkao kao Željko Joksimović. Tona pudera na licu...
-"Pa dobro. Ne mislim da sam imao mnogo pudera, ali to i nije greška. Ipak smo mi medijska lica i u svakom trenutku moramo da izgledamo dobro za kameru. Svi koji se bave ovim poslom znaju da kamera zahtjeva šminku."

Dali to znači da stavljaš puder kada izlaziš u grad i misliš da će te možda neko slikati?
-"Apsolutno, uvijek kada imam neke profesionalne obaveze. Kada se slikam, moram da se dotjeram. Ovako za svaki dan ne, jer make - up opterećuje lice. Ako se stalno koristi, puder može da ošteti kožu."

Dali koristiš neke specijalne pudere?
-"Da, vrlo poseban puder koji koriste svi glumci i javne ličnosti u svijetu - puder koji je namjenjen za kamere i fotoaparat."

Koliko on košta?
-"Ne znam, to mi nabavlja moja produkcijska kuća, koja brine o svemu pa i o mom zdravlju. Ja bih sigurno mogao da koristim i nešto drugo, ali... To koristim u zadnjih godinu dana. To je zapravo korektor."

Dali si imao problem s licem?
-"Jesam. Mislim da je stres napravio problem. Previše adrenalina pa bukne lice. Ali to je normalno. Svaki čovjek ima takve probleme, a moja je sreća što mi stres izbije tako, a ne drugačije."

Pa kako lječiš lice? Nekim tonicima?
-"Bio sam kod specijaliste u Njemačkoj i koristio neke posebne kreme. To mi je pomoglo, ali moram da stavljam taj korektor."

Šta koristiš od kozmetike?
-"Mušku kozmetiku - brijač, pjenu za brijanje, korektor, stik protiv znojenja, parfem..."


After šejf ?
-"Da, to ide u kolekciji s pjenom. U posljednje vrijeme se ne brijem jer sam dobio neku mašinicu koja bradu siječe dva milimetra do kože. Ne volim kad sam skroz obrijan. Ipak muškarac mora da izgleda kao muškarac. Ljepo mi stoji i ljepo se osjećam kad imam bar malo, recimo dvodnevnu bradu."

A dali se depiliraš?
-"Ne!"

Ni ispod pazuha?
-"Ne nisam do sada nikad. Jedino tamo..."

Initimna frizura?
-(Smjeh)"Pa to ti pričam."

Jel se tu sređuješ?
-"Pa naravno, treba čovjek da bude sređen uvijek, ali kulturno."

Šta koristiš za kosu?
-"Vosak jer mi je duža kosa. Malo sam je pustio i sad mi jedino dobro stoji s tim voskom. Za koncert mi treba i lak da bi stajala kako treba."

Mnoge te ogovaraju da voliš starije žene?
-"Nikad nije bilo pravilo da su starije žene i udate moj tip. Sve su žene moj tip. Treba neka granica da postoji, najstarija žena s kojom bi bio je tri godine starija od mene."

Šta nije bilo starijih? Pa ne vjerujem ti.
-(Smjeh)"Voljeo bih da mi vjeruješ."

Pa ne mogu...
-"A što? Jeli postoji neki razlog da mi ne vjeruješ?"

Dobro, koliko je godina imala najstarija koja ti se sviđala?
-(Pauza)"Nisam pitao za godine, ali postojale su neke djevojke... koje su bile mnogo starije... ljepe su žene bez obzira na godine."

Šta bi s pričama o vanbračnom djetetu?
-"To je ostalo samo na pričama."

Znači stalna zaštita?
-"Pa moram. Ipak sam ambasador UNICEF-a i moram biti promoter tih zaštitnih sredstava."

Koliko kondoma nosiš na turneju?
-(Pauza)"Neznam valjda jedno pakovanje maksimum."

Ono od tri kondoma?
-"Da!"

Pričalo se da češ kupiti stan u Beogradu. Dali si odustao od te ideje.
-"Nije se pričalo, ja sam izjavio da bi voljeo stan u Beogradu, ali nisam još moćan da taj luksuz sebi obezbjedim. Možda jednom. Važno je da imam kvalitetne pjesme. A da bi pjesme bile kvalitetne, treba investirati u njih a ne u stan."

Često si u Londonu kako si se snašao?
-"Dobro. Smjestili smo se u jedan hotel blizu studija da ne bismo gubili vrijeme. Ljiljana sada ima ideju da uzmemo stan pod kiriju."

Dali si izlazio u London?
-"Ne, moja jedina relacija je studio - hotel."

Kik box?
-"Posljednih godina samo rekreativno."

Zašto?
-"Agresivan je sport i ne bi bilo dobro da se desi neka povreda. Ne bi mi ni korektor pomogao."

Opet korektor. Dali ti smeta poređenje s Joksimovićem, u fazonu - ulickani metroseksualac?
-"Šta bi bi, o da ne vodim računa o sebi? To sigurno ne bi bilo simpatično. Svaki čovjek mora da pazi kako izgleda i da se maksimalno trudi. Nije loše biti metroseksulac jer to znaći pedantan i sređen."
Da li ti smeta kada je muškarac depiliran?
-"Ne znam. To je higijenski. Ima neke muškosti u tome kada je muškarac dlakav, ali to nije higijenski, zato su mi metroseksualci OK."

Jel imaš djevojku?
-"Dugo već nemam."

Kako apstiniraš toliko?
-"Ne apstiniram. U stvari apstiniram od djevojaka."

Mislim na sex?
-"Pa desilo se odkad sam raskinuo sa djevojkom."

Na vrh Go down
elkatose
Simply the best
Simply the best
elkatose


Posts : 655
Join date : 2010-12-02
Age : 36
Location : skopje

Tosine izjave - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tosine izjave   Tosine izjave - Page 2 Empty2011-06-25, 09:20

"Voleo bih da me devojka odbije"
"Ono što daješ - to i dobijaš", omiljena je mudrost Tošeta Proeskog, najpopularnijeg makedonskog pevača. Ovaj 25 - ogodišnji mladić, po čijem je liku napravljen strip "Super Toše", kaže da je i u životu borac za pravdu.

Trenira kik - boks, neustrašiv je i plaši se jedino Boga. Svojim vrlinama smatra filantropiju i strpljivost, ali ponekad mu zasmeta što je neodlučan. Za oko mesec dana će sa simfonijskim orkestrom održati koncert u centru "Sava". Trenutno priprema i album na engleskom za svetsko tržište koji će objaviti "Soni". Čovek bi pomislio da Proeski nema neispunjenih želja. Ili, nije tako...


Zar ne mislite da bi makedonski etno svetu zvučao mnogo egzotičnije od onoga što će vam komponovati engleski kompozitori?

- Ja verujem da bi, ali moji inostrani agenti tvrde da je bolje da prvo album uradim sa stranim kompozitorima, koji imaju bolju prođu u svetu od naših. E, kad steknem status, onda ću ja da diktiram svoja muzička pravila.


Vidno ste smršali. Kako vam je to pošlo za rukom?

- Oslabio sam 12 kilograma. Nisam držao dijetu, samo sam, nakon ovogodišnje pauze nastavio da treniram kik - boks kojim se bavim već 15 godina.

Kako ljubav?
- Obaveze mi ne dozvoljavaju da se bavim time.


Ih!

- (smeh) Stvarno. Nemam devojku. Družim se sa ženskim svetom, ali za nešto ozbiljnije u poslednje vreme nemam vremena. Ali, proleće je, možda se desi nešto.



Možda imate devojku, ali je krijete da vam ne bi ugrozila popularnost kod obožavateljki?

- Ne. Ako neko voli moje pesme i to kako pevam, zbog čega bi mu smetala devojka.


Otkada ste otkrili da ste istovremeno vodili ljubav sa dve devojke, počelo je da se priča o vama kao o muškarcu, pre toga ste imali imidž dečaka.

- (smeh) Pa, dobro, grupni seks je već postao normalna pojava, savremena. Bitno je da se bavim ovim čime se bavim, a manje je važno ko s kim spava.


Da li ste u međuvremenu spavali sa tri devojke?

- Ne, nisam toliko ekstreman.



Šta je najekstremnije što ste probali u životu?

- Volim ekstremne sportove. Probao sam bandži, paraglajding, skok padobranom... Obožavam adrenalin!



Samo prirodni adrenalin ili i neke stimulativne droge?

- Daleko od mene! Nikada nisam probao drogu.



Ni marihuanu?

- Ne, ne. Ništa. Ja sam sportski tip. Mnogo bolje se osećam nego ljudi koji koriste drogu.


A, volite li da popijete.

- Pa, kao i svaki muškarac, volim da popijem. Malo.



Ih, malo! Nemoguće da se nikada niste napili.

- Pa, dobro (smeh) dešava se i da preteram. Na zabavama, na žurkama... Na svadbi moje sestre, pre pet godina, baš sam se napio.


Kada planirate da formirate porodicu?

- To se ne planira. Sada još uvek nisam dovoljno spreman, imam mnogo planova koji će mi oduzeti dobar deo života. Ne želim da nekoj devojci upropastim život. Kad shvatim da sam zreo da budem tata, oženiću se.


Da li priželjkujete emancipovanu ženu, ili onu koja vas čeka za šporetom?

- Nisam balkanski tip, ne očekujem od žene da samo sedi kod kuće, kuva i čuva decu. Svako treba da ima svoju slobodu, ali mora da pazi šta radi, jer sve što uradi - uradi sebi, a ne meni.


Da li biste oprostili prevaru?

- Ne! Nikad!



A da li ste vi skloni prevarama?

- Desilo mi se. Dva - tri puta mi se dešavalo da prevarim tadašnje devojke. Dobro, to i nisu bile baš mnogo ozbiljne veze, pa nije bilo kritično.


Smeta li vam to što zbog popularnosti nemate priliku da se pokažete kao muškarac osvajač, jer žene prilaze vama?

- Jaoj, to mi strašno smeta! Ponekad bih voleo da ja priđem nekoj devojci, da se trudim oko nje. Već sam zaboravio kako izgleda udvarati se nekoj ženi... Baš mi to nedostaje.


Zašto?

- Zato što nemam mira. Odmah svi prilaze da im dam autogram, da se slikaju sa mnom, devojke navale... (smeh). A baš bih voleo da živim normalno i uživam u svemu u čemu uživa moja generacija. Voleo bih da me niko ne gleda dok sa društvom pijem piće u kafiću. Voleo bih da me neka devojka odbije, pa da se trudim oko nje. Toliko čeznem za tim normalnim stvarima.
Na vrh Go down
elkatose
Simply the best
Simply the best
elkatose


Posts : 655
Join date : 2010-12-02
Age : 36
Location : skopje

Tosine izjave - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tosine izjave   Tosine izjave - Page 2 Empty2011-06-25, 09:26

"Neprijatno mi je što ljudi teško žive a ja vozim Mercedes!" 1 del
Na prošlotjednoj konferenciji za novinare mnogima se činilo da izgledaš dosta izmoreno. Kako to objašnjavaš?
- "Obično kasno idem na spavanje, zaglavim ispred kompjutora, jer mi pravljenje muzike predstavlja zabavu i zadovoljstvo. Još uvijek nisam profesionalac, no počinjem sa učenjem programa za pravljenje muzike, iako čovjek uči dok je živ, nije li?"

Jesi li uspio opremiti studio kako si želio?
- "Sa ovime što sada imam uspjevam napraviti kvalitetne demo - snimke. Meni je to sasvim dovoljno. Ne pretendiram da u mojem studiju snimam ništa više od tog, zato što mi je mnogo važno da ljudi oko mene kažu svoje mišljenje. U mom studiju u protekle dvije godine uspio sam napraviti pedesetinu uspješnih demo snimaka. A sa time što u međuvremenu napravim, kada bude vrijeme za nov album, izabrat ću najkvalitetnije. Moja je sreća u tom što se na svakom novom albumu često javljam kao i autor. Na prvom sam albumu imao dvije pjesme, drugi sam preskočio, pa na trećem imam jednu. Na četvrtom sam pak komponirao tri pjesme, a na petom, koji je još aktualan, imam četiri svoje autorske kompozicije. Ipak, ja sebe najbolje poznajem."

To je za muziku, a što je sa tekstovima?
- "To mi za sada ne ide. Možebiti da nisam skoncentriran dovoljno, a i muzika mi oduzima svo slobodno vrijeme. Oslanjam se na ljude koji znaju praviti dobre tekstove, a da nisam njima zadovoljan, sam bi probao da ih pišem."

Tko ti najbolje pogodi tekstove?
- "Vlado Janevski, definitivno. Prije nego započne sa pisanjem mnogo razgovaramo. Surađujemo po tom principu, iako zna doći i sa nekim gotovim tekstovima, koji su njegove priče no i ja se u njima nalazim. Evo, na primjer, pjesma "Polsko cveke", sa mog posljednjeg albuma, koju je napisao Vlado, prilično je kompliciranija i depresivnija od ostalih, no emocije koje tekst sadrži su toliko jake, da se ljudi nađu u njoj... Isto kao i ja."

Tvoji obožavatelji uglavnom prihvaćaju sve tvoje pjesme. Ipak, koji su tvoji favoriti?
Što najviše voliš iz svog opusa?
- "Ne bi mogao da napravim neki širi izbor, zato što uvijek ima nekoja koju bi zaboravio. No ako bi morao da izdvojim jednu pjesmu, to bi nesumnjivo bila "Čija si." U njoj se nisam našao samo ja, nego i svi koji vole moje pjesme, sa prostora cijele bivše Jugoslavije."

Kako gledaš na to da bi mnogi pjevači sa svih prostora bivše Jugoslavije voljeli sa tobom surađivati? U svojim intervjuima za Tea moderna, Oliver Dragojević i Hari Mata Hari govore da bi voljeli imati duet sa tobom, a legendarni Bata Kovač volio bi da izvodiš
jednu od glavnih uloga u njegovom mjuziklu Jesenjin?
- "Čitao sam intervju sa Oliverom i oduševila me njegova reakcija. On mi je odavna najomiljeniji muzički umjetnik sa ovih prostora. Svaka pomisao na Olivera je identifikacija na čovjeka koji ima glas boje saksofona, koji ima odlične pjesme, fenomenalnu interpretaciju... Odlično izvodi sve muzičke pravce uključujući i džez. Njegova me izjava iznenadila najviše zato što se nikada nismo upoznali, i ako se suradnja sa njim desi, i snimimo duet, to će biti ispunjenje jednog mog sna."

Jesi li još uvijek fasciniran sa starijom muzikom?
- "Apsolutno. Pa ja sam odrastao na Led Zeppelinu, Deep Purple, Bon Joviju... No tu su i U2, Prince kao i gomila novih bendova koje sve slušam... Ne bi izdvajao niti jedno ime posebno, imena mi nisu važna, bitna mi je muzika. Obuzet sam muzikom koju stvaraju Gunsi, Motor head, Metallica, Def gepard... kao što je poznato, najviše volim balade."
Na vrh Go down
elkatose
Simply the best
Simply the best
elkatose


Posts : 655
Join date : 2010-12-02
Age : 36
Location : skopje

Tosine izjave - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tosine izjave   Tosine izjave - Page 2 Empty2011-06-25, 09:28

"Neprijatno mi je što ljudi teško žive a ja vozim Mercedes!" 2 del
[b]Pri lanjskom odlasku u Rim, u odabiru gitare koju si odlučio da kupiš, mnogo ti je pomogao Vlatko Stefanovski. Što je sa njom? Nalazi li čestu primjenu u tvojim muzičkim interesima?
- "Taj Fender Stratocaster mi je jako drag, i nosim je sa sobom na sva svoja putovanja. Mnogo mi pomaže u nekim demo aranžmanima. No, ti moji paralelni interesi za produkciju ne mogu se održati sa mojim pjevanjem. Odlično znam da se ne može paralelno funkcionirati na nekoliko polja, a ja ne mogu biti i producent i pjevač. Moja su interesovanja nepretenciozna, strogo za moju dušu. Iako bi u dogledno vrijeme volio da budem gitarist, što me ne bi prečilo u pjevanju."

Jesi li zadovoljan time kako se odvija tvoja karijera u zadnje vrijeme i što je sa tvojim neostvarenim snovima?
- "Mnogo sam sretan i zadovoljan svime što mi se dešava. A što se tiće neostvarenih planova, to je album na engleskom jeziku i internacionalna karijera. Ja se ne zavaravam i znam da je to mnogo teško i da je osim kvalitete važno i još mnogo toga - financije, suradnici... Ipak, ukoliko nađem dobar tim i financijski se osiguram za posao, ne sumnjam, dat ću vrhunsku kvalitetu. Bit ću malko neskroman i reći ću da u meni leži kvaliteta kakvu mnogi ljudi na svijetu nemaju."

Jesi li vjerovao da ćeš steći toliku popularnost na prostoru bivše Jugoslavije?
- "Nisam vjerovao, zatekla me ta popularnost. No moja je publika uvijek ista. Svakako, ništa se ne može usporediti sa Makedonijom, iako od Srbije do Triglava nema razlike. Svi isto reagiraju. Gdje i kada nastupam - ljudi ne ostaju ravnodušni."

Iscrpljuje li te sva ta komunikacija sa javnošću, sa obožavateljima, sa novinarima... Da li ti nekad dosadi biti Toše Proeski?
- "Ja sam rođen za to... to mi je još jedan dar od Boga...
no ima razdoblja kada se povlačiš od javnosti? Nije još bilo nekih ekstremnih slučajeva da sam se povukao na duži period. Ako javnost u Makedoniji misli da sam se nekada povukao, ja sam vjerovatno bio na nekom drugom prostoru bivše Jugoslavije, sa čitavom hrpom obaveza."

Imaš li predstavu o tome što ćeš raditi sljedeća dva tjedna?
- "Ne znam, i ne volim se time opterećivati. Više volim kad me obavjeste pred sam događaj. Ako previše znam o nekom nastupu, onda se bespotrebno opterečujem - što će biti, kako će biti... Mislim da je glupo opterečivati se nečim što će biti za dva tjedna. To bi mi oduzelo i vrijeme i koncentraciju, što nije dobro za moje pjevanje."

To znači da imaš jedinstven plan za sutra?
- "Da, samo za sutra i ništa više od tog. Svakako, upoznat sam sa globalnim planovima, sa nekim većim događanjima, putovanjima... gdje nastupam i kada nastupam... No, za detalje se informiram dan ranije."

Pri kraju je tvoj prvi album sa starim makedonskim pjesmama. Što on sadrži?
- "To je izbor petnaestak najljepših makedonskih pjesama iako iz tolikog opusa našeg muzičkog bogatstva, to je samo jedan dio. Pjesme će biti sa simfonijskom pratnjom a nije isključeno niti da otpjevam nešto a capella. Među izabranima se nalaze Jano mori, Zajdi, zajdi, Mori sokol pie... to će biti uistinu jedan poseban album."

Da li ti uz sve te angažmene ostaje vremena za privatan život?
- "Ja uopće nemam privatnog života. Ne sječam se kad sam posljednji put izišao sa prijateljima na neku zabavu."

Znam da kontaktiraš sa jako malim krugom ljudi?
- "Sretan sam što je to mali krug odabranih ljudi. Trojica drugara su mi Đokovci i na njih se uvijek mogu osloniti kada imam neki problem, tu su i Kočo, Nikola... Ipak, najvjerniji prijatelji su mi mama i tata. Oni su mi temelj i baza. I kada nisam u Kruševu postojano smo u kontaktu, nekoliko puta na dan. Obitelj mi mnogo nedostaje."

Jesu li tvoji roditelji zadovoljni time kako se odvija tvoja karijera?
- "E, to malo predstavlja tešku filozofiju. Ne znam jeli tko dobije ono što traži? Roditelji su sretni kada je njihovo dijete sretno, što znači da su zadovoljni mojom karijerom. No, sa druge strane, ja deset godina nisam doma. To je nešto što ih ne čini jako veselim. Svakako, ja se trudim balansirati između obitelji i obaveza."

Da li je točno da između Londona i Kruševa biraš Kruševo?
- "Apsolutno i bez diskusije. Meni je baza mnogo važna. Kada sam doma kod mojih uživam u hedonističkom načinu života. Obožavam kad su oko mene moji nečaci, kada mogu probati maminu kuhinju, da osjetim toplinu i harmoniju između mojih roditelja. Oni su to oduvijek imali, bez obzira na momentalnu imovinsku situaciju. Moji me nikada nisu učili da se vežem za materijalne stvari. Iako sada dobro zarađujem, novac mi nije najvažniji. Jedinstveno što mi je važno je studio. U njemu su sve moje emocije."

Do kada će trajati uređenje tvoje kuće koja se nalazi u jednom elitnom skopskom naselju?
- "Majstori su još na terenu a ja nemam vremena niti da odem pogledati što se tamo dešava."

Dali tvoja popularnost i tiraža podrazumjevaju i postojane ponude za suradnju od strane različitih diskografskih kuća i producenata?
- "Do mene nikakve ponude nisu stigle. Sa Ljiljanom Petrović imam odličnu suradnju i ne znam zašto se ona ne bi odvijala jednako uspješno kao i do sad. Iskreno, ne bi volio nikakve ponude, meni je zasad dobro sa ovim što imam."

Da li i do tebe stižu komentari da staro jato nikada neće prežaliti odlazak Toše Proeskog?
Ajde da budemo konkretniji... Čuo sam da u Avalonu ne mogu prihvatiti tvoj odlazak.
- "Ja nemam takav utisak, imali su velike uspjehe i sa mnom i nakon mene. Ta produkcija organizira odlične koncerte sa stranim izvođačima, nemam ih vremena nažalost posjetiti zbog brojnih obaveza, a kao što vidim, i Karolininu karijeru jako solidno vode."

Dali ste u kontaktu?
- "Ne kontaktiramo, no ja imam jako pozitivno mišljenje o njima. Za nikog od mojih ranijih suradnika nemam loše riječi. Avalon je napravio puno za moju karijeru, a nadam se da sam i ja učinio nešto za njihov rejting. Nadam se da moj odlazak iz Avalona u Final cut nije bio veliki gubitak i da sve to ne doživljavaju jako stresno. Ja sam im uvijek spreman pomoći ako im je moja pomoć potrebna."

Što te navodi da pomažeš ljudima?
- "To je dio moje obiteljske tradicije i načina odgoja."

Nikada nisi krio da tvoja obitelj nije uvijek živjela u izobilju.
- "To nije niti za skrivanje niti za isticanje. To je savršen primjer za obitelj koja živi u harmoniji i ljubavi, bez obzira na financ. situiranost. No, hvala Bogu, sada nemamo financ. problema. Svakako, njih to nije izmjenilo. Njihova ljubav je ista od vremena kad smo imali "fiću na pola".

Fićo napola?
- "To znači da je pola bio stričev, a pola tatin. Evo, do sada sam promjenio toliko auta, no fiću još čuvam. Tu je da me podsjeti na neka prošla vremena ispunjena sa mnogo ljubavi. Ja sam emotivan čovjek i bez obzira što mi mnogi sugeriraju da se ne smijem tako odnositi, meni je neprijatno što ljudi oko mene teško žive a ja vozim Mercedes."

Imaš grižnju savjesti?
- "Imam, a ne znam zašto je to tako? Jednostavno se volim uklopiti sa okolinom. To je s jedne strane, a opet, s druge, treba mi sigurno vozilo, s kojim ću bez trauma stići do Zagreba, recimo."

Istina je da imaš velik strah od aviona?
- "Trauma mi je svako letenje. I ranije sam se bojao, ali otkako smo na jednom letu iz Beča imali velike probleme i morali se vratiti nazad, 50 m prije slijetanja na skopski aerodrom, izbjegavam avione koliko mogu. Svakako, znam da su statistički avioni najsigurnije prijevozno sredstvo, no strah je uvijek jači."

Često se tvoje ime povezuje sa djevojkama, sa čestim promjenama okruženja...
- "Nisam tip koji često mjenja djevojke. Sigurno će, kada neka djevojka u potpunosti osvoji moje srce, javnost biti informirana - od mene osobno. Vjerojatno potiče razne špekulacije to što ostajem prijatelj sa svim starim ljubavima."

Kakav je tvoj odnos prema braku, prema obitelji?
- "Za sad se ne vidim u tim vodama, no vjerujem da će to jednog dana doći samo od sebe. Uvijek govorim kako zbog obaveza nemam privatnog života, a brak je dio privatnog života. Za mene su dobar brak i obitelj "plafon" života. Kao čovjek uvijek stremim onome što imaju moji roditelji. Danas je i način voljenja drugačiji nego ranije, a ljudima ljubav često nije na prvom mjestu. Ima ovdje i niz drugih stvari."

Hoćeš reći da bi mnoge tvoje potencijalne ljubavi s tobom bile samo zato što si Toše Proeski?
- "Ne bi htio o tome razmišljati no strah me toga. Ne bih htio sa nekim provesti život, a da me voli samo zbog tog tko sam i što sam. Zato što kad ne budem to što sam, što će se desiti onda!?"

Kao nekadašnjeg eurovizijskog predstavnika, da li te na tom polju naslijedio netko kod nas ili u susjedstvu u zadnjem periodu?
- "Prezadovoljan sam našim izborom i po meni je naša pjesma bolja od mnogih iz našeg okruženja. Sviđa mi se Elena, i njen izgled i njeno pjevanje, a nadam se i da će scenski nastup biti dobar. Vjerujem da će imati bolji uspjeh i od mene i od ostalih."

Tvoje sudjelovanje 2oo4., sa ovim vremenskim odmakom, smatraš li ga uspjehom ili neuspjehom?
- "Uspješnim, normalno. Osobito radi iskustva i radi činjenice što je sve što mi se od tada događalo je posljedica toga. Primjerice, ljudi iz Londona sa kojima sam u kontaktu, zapazili su me na Euroviziji. Onog trenutka kada ću imati istinsku pjesmu i tim koji će biti sposoban osmisliti moj nastup, prijavit ću se na Euroviziju. I uvijek ću dati najbolje od sebe, neopterećujući se eventualnim plasmanom."

Idol si mnogim ljudima, imaš li ti svoje omiljene likove koji te fasciniraju u životu, kao što ti sam osvajaš svoje obožavatelje?
- "Imam, i taj se krug postojano širi. Ako bi nekoga morao izdvojiti, to bi bili: profesor William Rajli, koji mi je pomogao u educiranju u pjevanju na engleskom jeziku, čovjek sa kojim su surađivali Pavarotti i Celine Dion. Svakako, tu je nesumnjivo i pokojni predsjednik Boris Trajkovski, čovjek koji je imao ogromnu ljubav i energiju koja se širila oko njega, kao i hrvatski predsjednik Stjepan Mesić, koji me fascinirao svojom spontanošću i sa gestom da me primi u svoj kabinet samo zato što sam bio dio humanitarnog koncerta Tonija Cetinskog u Umagu."

Dvojica od ljudi koje si spomenuo su političari. Kako si ti opredjeljen po tom pitanju?
- "Ja sam politički neopredjeljen. Bez obzira što me neki ljudi povezuju sa nekim strankama. Nemam omiljenih likova iako postoje ličnosti i s jedne i s druge opcije u Makedoniji, a i od albanskih stranaka za koje mislim da su pozitivni. Cijenim njihov intelekt, iako kao stranka nijedna nije ponudila paket od kojeg bi narod bolje živio. Ja sam uvijek na strani naroda, i odlično mogu osjetiti kada mu je teško."

Jesu li te probavali uvući u neku stranku?
- "Bilo je da, i zato je nekim ljudima smetalo da li pripadam ovima ili onima. Ne volim ih imenovati. Apeliram na političare da konačno usmjere pozornost na narod. U Makedoniji, od Skopja pa do mog Kruševa, a i svud okolo, ljudi su umorni, teško žive, sa 100 eura mjesečno, a meni je nelagodno što imam lagodan život znajući kako žive moji susjedi. Reći ću vam samo jedan primjer za moju političku pripadnost. Ukoliko sam bio vezan za neku stranku - bi li moj tata bio stražar a mama stečajka koja sjedi doma i čuva unuke? Pa da sam bio stranački obojen bi li dozvolio da se moji roditelji muče u starim godinama? Hvala im na tome što su me odgledali a i sami znate kako. Zato je sada na meni red da im se odužim. I ništa mi nije teško što treba učiniti za njih. To je bolje nego da im netko da nešto na dar."

Kako ide studij na Muzičkoj akademiji?
- "Fakultet još guram. Završio sam treću godinu i još sam apsolvent. Iako se bavim sada sa pop - muzikom, nadam se da ću kasnijih godina posvetiti se operi i klasici, koje su također moja golema ljubav."
IVAN BEČKOVIĆ
[b]
Na vrh Go down
elkatose
Simply the best
Simply the best
elkatose


Posts : 655
Join date : 2010-12-02
Age : 36
Location : skopje

Tosine izjave - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tosine izjave   Tosine izjave - Page 2 Empty2011-07-03, 07:55

Toše trenira karate so Dejan Nedev

Kako se u svemu tome opuštaš? Baviš li se i dalje sportom?

.

Toše Proeski: Sport mi je druga najdraža stvar u životu, trenirao sam profesionalno odbojku i kik-boks. Momentalno se ničim ne bavim profesionalno, ali rekreativno da, i to često, jer su mi pola drugova odbojkaši, a pola kik-bokseri. Trudim se da ne zaboravim te sportove, oni su mi, kao i muzika, u krvi.

Malo je poznato da si se bavio kik boksom i da prilično dobro vladaš ovom borilačkom veštinom. Da li ti to služi za samoodbranu, ili...

.

Toše Proeski: Isključivo za samoodbranu, čak bih rekao da mi kik boks ni za to ne služi, već da se izduvam i da budem u kondiciji kad izađem na scenu. Ranije sam trenirao svakodnevno i prilično mi je dobro sve to išlo, ali zbog obaveza oko muzike, jedva da jednom nedeljno odem do sale. Ko zna, možda će naići period kada ću biti u prilici da se više posvetim vežbanju, jer je ovaj sport moja davnašnja ljubav.

A kada se naljutiš, kako reševaš probleme. Da li si nekada morao da pribegneš sili, s obzirom na to da si trenirao borilačke veštine?

.

Toše Proeski: Nikada nisam pribegavao sili, bez obzira na situaciju i vrstu problema. Borilačke veštine sam trenirao i treniram iz hobija i zadovoljstva, a ne da bi se mlatio s drugima. Mislim da se svi konflikti mogu rešiti rečima, diplomatijom i to me vodi kroz život. Kada bi ljudi u svetu više pribegavali razgovoru, a manje nasilju zemlja bi bila mnogo bezbednije mesto za život.
Na vrh Go down
elkatose
Simply the best
Simply the best
elkatose


Posts : 655
Join date : 2010-12-02
Age : 36
Location : skopje

Tosine izjave - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tosine izjave   Tosine izjave - Page 2 Empty2011-07-03, 08:42

Nisam playboy,ali djevojke mi uljepsavaju zivot! (Stara informacija)

-Najpopularniji makedonski pjevač,Toše Proeski,nastupio na Danima makedonske kulture u kazalištu «Komedija».Domaća publika upoznala je Tošu na prošlogodišnjem Eurosongu u Talinu ,na kojem je zauzeo 13.mjesto te najviše vremena proveo u društvu našeg Ivana Mikulića.Rodjen u skromnoj obitelji 25.01.1981.godine u Prilepu ,u horoskopskom znaku Vodenjaka,Toše je postao zvijezda svjetskih razmjera.Toše je snimio novi spot za pjesmu «Lagala nas mala»,koju pjeva u duetu sa Tonyjem Cetinskim,a kao gošća u spotu pojavljuje se Antonija Šola,Tina iz nše sapunice «Zabranjena ljubav»



Kako je došlo do saradnje sa Tonyjem Cetinskim?



-Sasvim slučajno.Tony i ja smo prijatelji još od jednog bihaćkog festivala,gdje smo se upoznali prije godinu i pol dana.Dogodilo se da smo dobili pjesmu Lagala nas mala,čiji je autor Miro Buljan i odlučili smo je snimiti.Jako sam zadovoljan tim duetom.



Je li ti prošlogodišnji nastup na Eurosongu tvoj dosadašnji najveći uspjeh izvan granica Makedonije?



-Da,sigurno.



Koji je recept za pobjedu na Eurosongu,ima li tu nešto više od odabira same pjesme?



-Ma,pjesma uopće nije bitna.Ima jako puno politike i lobiranja,što u konačnici odlučuje o nečijim rezultatima i plasmanu.Evrovizija je jedna velika gužva koja loše na malde pjevače koji su se nadali da će nešto postići,a u tome nisu uspjeli.



Bi li opet išao na takvo natjecanje?



-Da,sada sam shvatio da je to jedna velika zabava i tulum,ne treba se uopće zabarati detaljima niti previše razmišljati o tome .Iako se gotovo sve zna unaprijed i to je očigledno.



Kada si zapravo počeo baviti glazbom?



-Stvarno se ne sjećam!Vjerojatno prije 16 ili 17 godina, a sada ima 25.Znači ,još kao dijete sam dobio priliku potati glazbenik i to sam objeručke prihvatio.



Tko ti je najviše pomogao u karijeri?



-Moj otac,definitivno.Potječem iz jedne vrlo skromne obitelji,tako da smo jedva uspjeli skupiti sredstva kako bih započeo karijeru.No,kad je jednom krenulo-to je bilo to,hvala Bogu.



Članovi tvoje obitelji takodjer su glazbenici...



-Da svi pjevaju,ali se nikada time nisu bavili profesionalno.No,svi smo oduvijek imali vrhunskog sluha za glazbu!



Sviraš li neki instrument?



-Sviram gotovo sve instrumente.



A tvoja mladost,ljepota...Pomaže li to u karijeri?



-Da, jer zvijezda mora biti kompletna ličnost.No,prije svega.treba biti čovjek,zatim treba biti dobar u onome što radi,a nakon toga dolazi i sve ostalo.



Najpopularniji si mladi pjevač u Makedoniji.Predpostavljam da te djevojke proganjaju?



-Ne bih rekao da me proganjuju,ali mi uljepšavaju život!



Dakle,može se zaključiti da si playboy?



-Puno ljudi tako misli,ali ja sam apsolutno normalan dečko.Većinom je to stvar interpretacije u novinama,jer ipak najčešće prate moje ljubavne veze.



Je li bar nešto od toga istina?



-Jedan mali dio je istina,naravno,a o svemu ostalom bi se dalo pričati.



Šalju li ti obožavateljice poklone?



-Dobio sam preko 7000 plišanih medvjedića.Jedno vrijeme sam ih držao kod kuće,ali kada mi je ponestalo mjesta ,odlučio sam ih pokloniti u humanitarne svrhe za djecu bez roditelja.Mislim da moje obožavateljice nemaju ništa protiv sudjelovanja u takvom činu.



Imaš li stalnu djevojku?



-Nemam.



Čime se još baviš?



-Uglavnom sportom.Već 12 godina treniram usporedno odbojku i kick-boks.



Nedavno je izašao strip u kojem si ti glavni junak?



-Da,zove se «Super Toše».Bila je to ideja jednog čovjeka iz Makedonije i baš mi je bilo drago da se netko sjetio napraviti takvo nešto.



I za kraj-ima li šanse da održiš samostalni koncert u Hrvatskoj?


-Mislim da je još uvijek rano to,moje pjesme samo su djelomično poznate kod vas i ne bih se tada volio osjećati kao stranac!
Na vrh Go down
elkatose
Simply the best
Simply the best
elkatose


Posts : 655
Join date : 2010-12-02
Age : 36
Location : skopje

Tosine izjave - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tosine izjave   Tosine izjave - Page 2 Empty2011-07-03, 09:16

Suština je da pričam o ljubavi!
«Najveca makedonska zvijezda»,»Najpopularniji makedonski pjevac»,fraze su koje,toliko puta izgovorene, ne zvuce narocito originalno.Ali kada smo otisli u Skopje ,i vidjeli sa kakvim pijetetom makedonci govore o svom «nacionalnom blagu»,kako nerijetko zovu Proeskog,koliko je djevojaka spremno satima cekati njegov autogram,djecu koja skandiraju njegovo ime cim se pojavi na semaforu,bilo nam je jasno-Tose Proeski je neprikosnovena zvijezda!

Uprkos tolikoj popularnosti ,Tose rijetko ide sa obezbjedjenjem.Kaze,dovoljna mu je mendzerka LjiljanaPetrovic,ciju rijec postuju i njegovi fanovi.Jedino ako mora da se probije od masu od hiljadu,dvije fanova,Tose je okruzen tjelohrniteljima koji moraju,bukvalno,da ga izvuku iz mase.

-Ah,to mi ne prija.Ne volim da oko sebe imam obezbjedjenje.Ne mislim o sebi kao o zvijezdi.Ja sam normalan covjek koji se bavi svojim poslom,kao sto se bavi,npr.neki masinbravar.I bavljenje muzikom je profesija,jedina je razlika sto ponekad doprinosi velikoj popularnosti.

U njegovom slucaju je velika!Nema dana da ga neko od obozavateljica ne saveka ispred zgrade u kojoj je donedavno zivio.Ovih dana Tose se preselio u elitnu cetvrt Skopja,u kompleks sa dva vjestacka jezera i bazenom,gdje zive ambasadori,ministri i strani biznismeni,i gdje moze da nadje svoj mir.

-Najgora posljedica popularnosti je to sto nemam privatni zivot!I kad krenem u toalet,mora da se prica koliko sam ostao ili s kim sam bio!Doduse,ta popularnost mi je i donijela srecu,da se u zivotu bavim onim sto volim.Malo ljudi ima takvu srecu.

Citas li traceve koji tabloidi pisu o tebi?

-Veoma rijetko.Uvijek cujem,znam sta se pise,uvijek mi neko isprica sta je procitao.Nekada me je to jako nerviralo,ali vremenom sam shvatio da i novine moraju da se prodaju i da to neki rade po svaku cijenu.Vise me to ne dotice ,drzim se devizeda mogu da napisu sta zele dok objavljuju moju lijepu sliku!

A ,pisalo se doista svasta.Najcesca prozivka na racun makedonske zvijezde jeste da «mjenja djevojke ko carape»...

-Nije tacno,to su tracevi.Te kratke veze od po mjesec dana ,za mene su nemoralne.Imao sam vezu koja je trajala 5 godina,djevojka se zove Blagica,pa sa Andrijanom Budimir oko godinu dana,ako godinu ipo dana sam sam nemam djevojku.
Stvarno nemas ili ne zelis da razocaras fanove?

-Stvarno nemam ,pa ne bi bilo fer prema toj djevojci da je krijem.A ako me ljudi vole ,vole me zbog moje muzike,ne zbog toga sto imam ili nemam djevojku.Ne treba da im smeta moj privatani zivot.

A kakvu djevojku bi zelio da imas?
-Prije svega normalnu.Djevojku koja ce da ruzumije ovo sto radim,nece biti ljubomorna,nece me vuci nazad,ni u zivotu,ni u karijeri.Zelim sve sto je normalno,najprije vezu,potom brak i djecu.To je svrha zivota.Sta ce mi karijera ako ne mogu da se radujem onom najljepsem sto nam je Bog dao,a to su djeca!

Koje su to male stvari koje volis?
-Volim da gledam filmove.»Gladijatora»Sa Raselom Krouom sam gledao preko trideset puta,to je film koji ima neku posebnu magiju.A i sjajnu muziku Jana Gasparijana,taj sountrack bih svakom preporucio.Omiljena knjiga mi je «Moc podsvjesti»,potpuno me je fascinirala,i naucila da razgovaram sam sa sobom.Ne naglas ,naravno!

Jesi li se umorio od ovoliko pitanja?

-Ma ne,prija mi pojavljivanje u medijima ,jer mislim da imam sta da kazem,i ovo sto radimdozivljavam kao misiju.Sustina je da ljudima pricam o ljubavi i da im pjevam,cak i ako mi nije do pjevanjaTo je moja radost zivljenja!!!
Na vrh Go down
elkatose
Simply the best
Simply the best
elkatose


Posts : 655
Join date : 2010-12-02
Age : 36
Location : skopje

Tosine izjave - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tosine izjave   Tosine izjave - Page 2 Empty2011-07-03, 09:20

Intervju nakon putovanje u IZRAEL

Nedavno ste bili u Izraelu. Zašto?
- Verujem u Boga i želeo sam da vidim u šta zapravo verujem. Nekim ljudima se desi da im se razruši vera kada odu tamo, jer im ništa ne izgleda onako kako su zamišljali. A meni se, naprotiv, vera učvrstila. Isus je razapet na krst zbog ljudi. Sebi bliskih ljudi. I danas dobre ljude i uspešne ljude njihovi bližnji razapinju na krst. To se svima nama dešava. I meni. Ali nisam razočaran. Naprotiv, smatram da je to u ljudskoj prirodi. Trudim se da im dam do znanja da ne treba da sledimo primer ljudi koji su izdali Isusa. A kvalitetni ljudi, ljudi koji odskaču bivaju razapeti. Umetnici, sportisti... Čekamo da se prvo proslave u svetu, pa tek onda mi ovde priznamo da su zaista nešto posebno. To se redovno dešava.
Možete li da oprostite kada vas neko povredi?
- Naravno. Po snazi da oprosti i svesti o tome koliko je oproštaj lekovit, prepoznaćete velike ljude. Isus je praštao svima. Ako je mogao Isus, što ne bih i ja koji sam niko i ništa.
Na vrh Go down
elkatose
Simply the best
Simply the best
elkatose


Posts : 655
Join date : 2010-12-02
Age : 36
Location : skopje

Tosine izjave - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tosine izjave   Tosine izjave - Page 2 Empty2011-07-12, 08:55

[b]»Jedini čovijek koji me može uzrujati i naljutiti sve do groba sam JA SAM!«
»Meni je nezamisljivo,da neko ko može da nešto pruži onima koji imaju malo
ili nimalo, zatvara oči i ne pruža ruku.«
»Cijeli svijet je lijepši kad si nasmijan. Kad si tmuran nervira te i sunčan dan.«
»Zvijezde ne postoje, osim onih na nebu. Ja samo radim svoj posao, a što sam popularan samo me čini uspješnim.«
»Svaka, ali svaka žena na ovom svijetu zaslužuje, da u očima bar jednoga muškarca
u jednom trenu, u jednoj sekundi, pa makar to bilo samo jednom u životu, osjeti da je najpoželjnija žena na svijetu i ako mi cijeli život prodje u tome, znat ću, da ga nisam uzalud potrošio.«
»Sebe bi djevojci koja me ne poznaje, opisao kao mladog čovijeka koji se bavi
muzikom i sportom, koji izbjegava sve poroke, koji se trudi, da bude što prirodniji.«
»Da imam veliku moć, bar na kratko, učinio bih da nestane mržnja i zlo, da ljudi
međusobno dijele ljubav.«
»Kada sam zaljubljen, smiren sam i tajanstven.«
»Moj životni moto je : sve je u Božjim rukama.«
»Ja sam senzibilan, duhovit, šarmer… tako barem kaže moja menadžerica, uz to još
lijep, pametan, zgodan, hehehe, to se podrazumijeva.«
»Suština života je, da voliš, da te neko voli, da si siguran da te voli i da je samo s tobom.«
»Uvijek sam romantičan. Obožavam da muziciram i da pjevam gostima u mojoj kući.
Darujem cvijeće. Svaka djevojka zaslužuje pozornost a cvijeće je najveći znak za to.«
»Ni u jednoj drugoj državi ne bi mogao da živim osim u Makedoniji. I da odem da
napravim karijeru, na kraju ću se uvijek vratiti.«
[b]
Na vrh Go down
elkatose
Simply the best
Simply the best
elkatose


Posts : 655
Join date : 2010-12-02
Age : 36
Location : skopje

Tosine izjave - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tosine izjave   Tosine izjave - Page 2 Empty2011-07-12, 09:10

Neke Tosine izjave...
"Zahvaljujuci ovom veceras,ja cu da zivim 10 godina duze"
"Ovde mi e mirot i znam deka posle se,ke zavrsam tuka"
"E,druze,razocarao sam se u neke ljude.."(par dana prije tragedije...)
"Me vodi patot..patot do rajot"(par dana prije tragedije)...
"Cijeli svijet je ljepši kad si nasmijan.Kad si tmuran nervira te i sunčan dan!"

Pratim sudbinu,put ka uspehu ili neuspehu,ono što mi je ta sudbina i namenila"

"Meni je nazamislivo da neko ko može da nešto pruži onima koji imaju malo ili nimalo,zatvara oči i ne pruža ruku."

"Mislim da bi bez muzike moj život bio potpuno prazan i besmislen"

"Pokušavam da se borim protiv ljudske zlobe,neistine i drugih loših stvari koje su svakodnevica u našem životu,mada mi teško ide"
Na vrh Go down
elkatose
Simply the best
Simply the best
elkatose


Posts : 655
Join date : 2010-12-02
Age : 36
Location : skopje

Tosine izjave - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tosine izjave   Tosine izjave - Page 2 Empty2011-09-03, 08:48

-пејач
Тоше Проески
Моментално сум во Крушево, во домашен амбиент, со моите, уживам и си ги полнам батериите за Лондон, каде што ќе заминам утре. Значи, ми претстои убав ден, со уште поубава завршница - во склоп на традицијата на бадникова вечер со целото семејство и на пригодна маса ќе го славиме раѓањето на Христос.
[b]
Na vrh Go down
Sponsored content





Tosine izjave - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tosine izjave   Tosine izjave - Page 2 Empty

Na vrh Go down
 
Tosine izjave
Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Toše Proeski - Simpaticne izjave
» Makedonske zvijezde na otvaranju Tošine fontane

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Todor Tose Proeski Forum :: Tošin magični život :: Tosine izjave-
Idi na: