Todor Tose Proeski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


MILION SRCA JEDNA MOLITVA
 
HomeKaliopina poruka i duh Toše Proeskog EmptyTražiLatest imagesRegistracijaLogin
Similar topics
Prijatelj Foruma
Kaliopina poruka i duh Toše Proeskog Elitninenadm32
Ko je prisutan na forumu
Ukupno 5 korisnika online: 0 registrovanih, 0 skriven, 5 gostiju

niko

Najviše korisnika koji su istovremeno bili na forumu do sada bilo je 201 dana: 2012-01-25, 01:22
Traži
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Kontakt za clanove
toseproeski@ angelic.com

 

 Kaliopina poruka i duh Toše Proeskog

Go down 
AutorPoruka
Dudica
Admin
Admin
Dudica


Posts : 809
Join date : 2010-09-24
Age : 35
Location : Srbija

Kaliopina poruka i duh Toše Proeskog Empty
KomentarNaslov komentara: Kaliopina poruka i duh Toše Proeskog   Kaliopina poruka i duh Toše Proeskog Empty2011-02-25, 05:18

Kaliopi, makedonska diva koja sa jednakom energijom nastupa i na ostalim prostorima bivše Juge, održala je promociju svog novog albuma „Poruka“ i za hrvatsko tržište u Spoon clubu i restaurantu u zgradi Hypo centra.





Ostavljam ovdje po strani nabrajanje onih koji su je došli podržati (prijatelji, suradnici, kolege, glazbenici), o tome su se oglasili ostali mediji. Iščitali smo za vas njezine glazbene poruke.



Pa kakvu nam je to glazbenu Poruku ponudila Kaliopi, obrazovana umjetnica, i autorica većine svojih albuma? Slušali smo slijedom pojavljivanja na albumu gotovo sve pjesme. Izvodila ih je strastveno i senzibilno, cijeli prostor vibrirao je u suglasju s njezinim oduševljenjem te večeri. Bilo da je izvodila pjesme sporijeg ritma tipa „Poruka“, ili bržeg plesnog ritma kao „Svrati“ (koautor Rambo Amadeus), njezina specifična boja glasa i zavidna interpretativna snaga ispunjavala je prostor, umanjujući problem nedovoljno usklađenog razglasa. Problematičnom razglasu nasuprot, svaka pohvala promotoru za izvedbu scene koja je potencirala pojavu pjevačice.



Pjesmu „Ti“ predstavila nam je kao broj koji je prvi na top listama Makedonije i BiH. Nakon što ju je izvela bilo je očito zašto je to tako. U besprijekornom pop aranžmanu njezin glas bio je dodatni hiperuštiman instrument. „Dan se budi“ izvela je u razigranom duetu sa slovenskim glazbenikom Markom Vozeljom koji zadnje tri godine gradi snažnu samostalnu karijeru izašavši iz poznate slovenske grupe Čuki.



S „Uzmi me“ nas je upoznala kao svojom pjesmom koja je trebala biti ostvarena u suradnji s, na ovim prostorima toliko voljenim, Toše Proeskim. Naravno da je na taj način prizvala Tošin duh pa se na dionicama u pjesmi koje bi prepoznatljivo bile njegove, njezin glas bojao u njegov u našim glavama. Vrlo spooky osjećaj!



Posebno emotivno najavila je „Ako još ikad padne snijeg“ Miroslava Rusa prozvavši ga Leonardom Cohenom naših prostora, a koja je snimljena s jednim od najvećih svjetskih lutnjista Edinom Karamazovim. Emotivnoj najavi slijedila je isto takva izvedba kojom je počeo antiklimaks koncertne promocije završivši pjesmom „Zauvijek“.





Kad već umjetnici izvode bis, on je najuspješniji ako nas zatekne. Mislite da se to nije dogodilo? Kapa dolje za dvije makedonske narodne pjesme obrađene u jazzy-maniri: „Makedonsko devojče“ i „Jovano, Jovanke“. Kad smo mislili kako, eto, zaista sjajno pjeva te svoje pop stvari, kojima se bez napora može mjeriti s našom Ninom Badrić i Gibonnijem, ona je svom glasu dodala samo njoj znanu toplinu i ostavila nas otvorenih usta.



Ako se malo bolje promisli, takav bi joj stil glazbe sigurno snažnije otvorio vrata svjetske glazbe od popa koji dobro prolazi samo u našem uskom podneblju. No, to dajemo njoj za promišljanje.





Kaliopina glazbena poruka te večeri bila je traženje i dijeljenje ljubavi prema glazbi zajedno sa suradnicima i slušateljima. Imala je za nas i nekoliko govorenih poruka:





Čestitke za prekrasnu promociju, kako ste doživjeli ovu večer?





Hvala lijepa od srca. Iskreno bila sam izuzetno uzbuđena, prvo zato što sam vidjela toliko puno svijeta večeras, što sam vidjela tako puno svojih kolega, svoji dragih ljudi, mnogih koje ne poznajem, koje prvi puta viđam, u biti to je bio poseban, poseban doživljaj za mene i moje muzičare na pozornici. Svi smo jednoglasni bili kad smo rekli da nam se večeras ponovio osjećaj s kanadskog koncerta u "Rose Theatre Brampton" u Torontu. Vjerujte mi, to su jako posebne večeri jer promocija je rađanje neke nove stvari, nekog novog albuma u ovom slučaju, i jako je bitno kakva se atmosfera stvori, pogotovo kad svirate album uživo i jednostavno vidite kako ljudi reagiraju na pjesme. Po meni mjerodavno je to jer reakcija ukazuje kako će album prolaziti. Zadovoljna sam i sretna, posebna je večer. Hvala Hit Recordsu što su mi napravili ovakvu promociju. Svi su sa srcem dali, i kad netko radi ovaj posao sa srcem uvijek se to osjeti, ljude ne možete prevariti.





Osim u Makedoniji i Hrvatskoj, gdje je još izašao album?



U Srbiji i Bosni i Hercegovini. U Hrvatskoj ga izdaje Hit Records i ovo je bila prva službena promocija. U Skopju smo imali koncert na trgu, jedne hladne zimske noći pred oko 1000 ljudi, i bilo je također divno.

Koji je razlog da ste se osim izdavanjem albuma i pjevanjem, odlučila baviti i projektima tipa glazbe za kazalište?



Ja se pop glazbom bavim cijeli svoj život otkako sam kao tinejdžer stala na pozornicu. U međuvremenu su me pripremali da jednog dana postanem operna diva. To je bila i želja mojih roditelja i profesora. Nikad postala nisam jer sam znala da je pop glazba ono što ja želim raditi. S vremenom vam ispušni ventil dade mogućnost da se drukčije glazbeno izrazite i dogodi se, eto, kroz glazbu za kazalište, balet. Radila sam glazbu i za druge pjevače: naprimjer za Massima, dvaput na dva njegova izdanja, i za mnoge druge makedonske pjevače. To je radost, to je sreća. Kreativnost se sastoji u tome da možete i kroz glazbu i kroz riječi i kroz glas reći ono što osjećate.



Koliko često i kakve nastupe imate u Hrvatskoj?



U Hrvatskoj još uvijek ne tako često, ali se nadam da ćemo od ove godine krenuti. Tu je Hit Records koji ima i svoju koncertnu agenciju i svoju televiziju, jednostavno sve mogućnosti da umjetnici dobiju sve ono što im je potrebno. Do sada smo obično imali nastupe koji su bli u sklopu nekog koncerta kao „Indexi i prijatelji“, nastupali smo s Radom Šerbedžijom, s Massimom, ali samostalne nastupe počinjemo od ove godine. I planirani su po cijeloj regiji.



Je li album ciljano prepjevan na hrvatski?



Ne, neke su pjesme nastale na hrvatskom, neke su se rodile na makedonskom i onda je bilo tako da su one koje su nastale na jednom prepjevane na drugi jezik. Na hrvatskom su prvotno bile „Ti“, „Ja nisam kao ti“, „Poruka“, „Zauvijek“ koju je skladao Toše, Rus je napisao „Ako još ikad padne snijeg“ i to je jedina pjesma koju nisam dala prepjevati jer sam rekla da se ne može prepjevati, budući je jednostavno takva poezija koja je dostupna svakom čovjeku i da to ljudi moraju slušat tako.



Kakav je vaš stav o pjevanju na engleskom?



Pjevala sam na engleskom, engleski mi nije nešto posebno blizak jezik na kojem bih se ja mogla izražavati. Sa Karamazovim smo snimili album na sedam jezika; francuskom, portugalskom, španjolskom, engleskom, makedonskom, talijanskom, njemačkom.



Što mislite o utjecaju interneta na rad glazbenika (mogućnost popularizacije – mogućnost kršenja prava glazbenika)?



Šteta je što nestaje polako onaj romantičan pogled na obožavatelja glazbe koji ju kupuje na klasičnom mediju i slaže na police. Ali kroz nove medije glazbu može upoznati više ljudi.



Koji Vam je kriterij važan pri odabiru suradnje s nekim drugim glazbenikom?



Prije svega emocionalna povezanost. Kada su nam slične emocije, možemo stvoriti prekrasna djela. Nikad nisam gledala je li netko poznat umjetnik ili ne. Važno je da kroz slične vibracije iznjedrimo nešto na što možemo biti ponosni. A to će naši slušatelji moći u pjesmi i prepoznati.



Tekst: Draženka Stančić

Photo: Božidar Breški


http://www.e-ivanec.com/zabava/12-ostal ... e-proeskog
Kaliopina poruka i duh Toše Proeskog Imagesstorieskaliopi330
Na vrh Go down
https://todortoseproeski.serbianforum.info
 
Kaliopina poruka i duh Toše Proeskog
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Doris Pinčić prisjetila se Toše Proeskog
» Dvije godine bez Tose Proeskog
» Tri godine bez Toseta (video)

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Todor Tose Proeski Forum :: Tošin magični život :: Nove vijesti vezane uz Tošu-
Idi na: