MILION SRCA JEDNA MOLITVA

HomeKako koristiti ovaj Forum?TražiRegistracijaLogin
Similar topics
Prijatelj Foruma
Ko je prisutan na forumu
Ukupno korisnika online 1: 0 registrovanih, 0 skriven, 1 gost

niko

Najviše korisnika koji su istovremeno bili na forumu do sada bilo je 201 dana: 2012-01-25, 01:22
Traži

Display results as :

Rechercher Advanced Search
Kontakt za clanove
toseproeski@ angelic.com

Share | 

Miroslav Rus čuva zasad nepoznatu Tošinu pesmu

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
Dudica
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Miroslav Rus čuva zasad nepoznatu Tošinu pesmu   2010-09-24, 10:38

EKSKLUZIVNO ZA JAVNO

Miroslav Rus čuva zasad nepoznatu Tošinu pjesmu

Pjesmu Još uvijek sanjam da smo zajedno čuvam u sefu. Kao autor Igre bez granica tvrdim da nije ni gram slabija od nje.

Daj mi svoja krila da poletim svake noći, zlato moje, raj u tvome oku zvijezde brojim, kraj neće doći nikada... Toše, ime tvoje ljubav znači, dolaziš u san, Ti anđele u bijelom

Suvlasnik ''Hit Recordsa'' Miroslav Rus u intervjuu za Javno ekskluzivno je otkrio kako u svom sefu čuva pjesmu ''Još sanjam da smo zajedno'' pokojnog Toše Proeskog koju javnost još nije imala prilike čuti. Kao autor pjesme, Rus još nije odlučio kad i kako će javnost čuti to blago, jedno od posljednjih iz ostavština velikog Toše. Rus, koji je inače autor velikog Tošinog hita ''Igra bez granica'' s istoimenog albuma, tvrdi da je uvjeren da će pjesma ''Još sanjam da smo zajedno'' polučiti jednako velik uspjeh.

Vašu skladbu ''Još uvijek sanjam da smo zajedno'', koju ste napisali za pokojnog pjevača Tošu Preoskog, javnost još nije imala prilike čuti. Otkrijte nam tajnu još nepoznate pjesme?

Pjesmu ''Još uvijek sanjam da smo zajedno'' s vokalom Toše Proeskog čuvam u sefu. Kao autor ''Igre bez granica'' tvrdim da nije ni gram slabija od nje. Još ne znam što ću napraviti s tom pjesmu, skrivao sam je čekajući pravi trenutak. Toše je tu skladbu otpjevao, tekst i glazba su moji, a aranžman potpisuje Nikša Bratoš. Po mom mišljenu, to će biti najveći posthumni hit Toše Preoskog na hrvatskom jeziku.

Pokojni Toše je rođen u siječnju mjesecu i 25. siječnja, na njegov rođendan izaći će album ''The Hardest Thing'' s pjesmama na engleskom jeziku. Kakve promotivne aktivnosti priprema Hit records?

Uz album će biti promoviran i dokumentarni film o snimanju tog CD-a. Promocija albuma i filma bit će 27. siječnja u Cinestar multiplex centru u Branimirovoj. Na sam Tošin rođendan promocija engleskog albuma bit će u Skopju, 26. siječnja u Beogradu, a 27. siječnja u Zagrebu. Kad se stišaju odjeci engleskog albuma, onda bih u javnost mogao pustiti Tošinu posljednju snimljenu Tošinu. Nama, njegovim prijateljima dužnost je u javnosti održavati sjećanje na njega i zato ću tu pjesmu objaviti poslije. Držim da će biti veliki hit jer se radi o izuzetnoj pjesmi, a pjeva je pjevač kakav se rađa jednom u dvjesto godina. Tu nema greške.

U vrijeme kolapsa diskografije većina CD-a uspijeva se prodati u nekoliko stotina primjeraka, dok je Hit records posljednji studijski album Toše Preoskog ''Igra bez granica'' uspio prodati u 51 000 primjeraka.

Toše Proeski je rekorder, premda neke navodno objektivne top-liste pod kontrolom određenih diskografskih kuća i Hrvatske diskografske udruge pokušavaju rekorderom proglasiti meni dragog Gibonnija, čiji je posljednji album ''Acustic Electric'' do 31. prosinca 2007. prodan u 25 000 primjeraka. Mi smo ZAMP-u prijavili da je album ''Igra bez granica'' prodan u 50 277 primjeraka. Bez obzira na taj podatak, pokojnog Toše na top-listi Hrvatske diskografske udruge nema ni među prvih deset. Zato čekam reakcije ZAMP-a koji bi se trebao oglasiti i potvrditi da je Toše najtiražniji izvođač u posljednje dvije godine. Jedino ZAMP može napraviti potpuno objektivnu top-listu jer on ima podatke o prodaji. Ne radi se samo o Toši, nego o još nekim ekskluzivcima Hit recordsa, jer ni jedno naše izdanje nije među prvih deset, a po prodaji bi trebalo biti barem pet naslova. Na toj top-listi nema čak ni Marka Perkovića Thompsona jer se njegova diskografska kuća ograđuje od njega. Zato mu sada poručujemo: - Marko, dođi kod nas, mi bi se tvojom tiražom ponosili.

Sadašnja snaga Hit recordsa, kako po izvođačima, tako i po odazivu publike, mogla se dobro vidjeti na nedavnom spektakularnom jubilarnom koncertu u Domu sportova. Međutim prije pet godine nije baš dobro krenulo, primjerice Marko Perković Thompson, premda je bio suvlasnik Hit recordsa, dugo snimani CD ''Bilo jednom u Hrvatskoj'' objavio je za Croatia records, a koliko je vjerovao u budućnost naše diskografske kuće, najbolje govori podatak da je svoj udio u vlasništvu poklonio ostalim suvlasnicima.

Ne znam koliko je vjerovao u nas, ali hvala mu na onome što nam je poklonio. Mi koji smo ostali smatramo ga časnim čovjekom. Marko me poslije, kad nam je posao krenuo, nazvao i rekao: - Ruki, svaka čast za Hit records! Marko je uspješan, mi smo uspješni i u toj priči nema poraženih.
Na Narodnom radiju su svi zastupljeni podjednako, dok mene u mnogim medijima uopće nema. Pjesma ''Igra bez granica'' je obilježila ovo vrijeme, a na HRT-u je puštena samo jednom, ali dopola, i to kad je Toše poginuo. U trenutku kad sam dobio Porin za tu pjesmu pušten je refren. Od šest minuta, koliko pjesma traje, pušteno je ukupno minuta i dvadeset sekundi. Koje to kriterije Toše i ja nismo zadovoljili da bi nam to radili na HRT-u? Ne znam jesu li moje kolege koje imaju utjecaj na HRT-u i to primijetile.

Miroslav Rus dugogodišnji je glazbeni urednik na Narodnom radiju. Suvlasnik je i glavni urednik Hit Recordsa. Autor je mnogobrojnih hitova poput ''Rođen u Zagrebu'', ''Dabogda te voda odnijela'', ''Još i danas zamiriše trešnja'', ''Ja pijem da zaboravim'' i mnogih drugih. Na posljednjem studijskom visokotiražnom albumu Toše Proeskog napisao je veliki hit ''Igra bez granica''.
Na vrh Go down
http://todortoseproeski.forumotion.com

Miroslav Rus čuva zasad nepoznatu Tošinu pesmu
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Miroslav Antić
» Notni zapisi Miroslav Škoro
» Manekenka iz Srbije otpevala pesmu za indijsku seriju
» Trazene note pesama 3
» Trazim note od pesme