Todor Tose Proeski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


MILION SRCA JEDNA MOLITVA
 
HomeOriginalni spot - Nasloni glavu na moje rame EmptyTražiLatest imagesRegistracijaLogin
Prijatelj Foruma
Originalni spot - Nasloni glavu na moje rame Elitninenadm32
Ko je prisutan na forumu
Ukupno 4 korisnika online: 0 registrovanih, 0 skriven, 4 gostiju

niko

Najviše korisnika koji su istovremeno bili na forumu do sada bilo je 201 dana: 2012-01-25, 01:22
Traži
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Kontakt za clanove
toseproeski@ angelic.com

 

 Originalni spot - Nasloni glavu na moje rame

Go down 
AutorPoruka
Dudica
Admin
Admin
Dudica


Posts : 809
Join date : 2010-09-24
Age : 35
Location : Srbija

Originalni spot - Nasloni glavu na moje rame Empty
KomentarNaslov komentara: Originalni spot - Nasloni glavu na moje rame   Originalni spot - Nasloni glavu na moje rame Empty2011-02-02, 05:17

Наслони главу на моје раме - оригинална снимка, само на МММ...

На барање од Фановите, а со дозвола од Фондацијата Тоше Проески, МММ ви ја подарува оригиналната снимка од актуелниот спот на легендарниот Тоше Проески, за песната Наслони главу на моје раме.
Originalni spot - Nasloni glavu na moje rame C72B668F74421D4A818447946390DB5D
Единствено што треба да направите е да се линкате до нашата видео-галерија!

На ваков чекор Фондацијата се реши бидејќи од 25-ти јануари, кога беше промовиран спотот, на YouTube се појавија мал милион канали со видеото за Наслони главу..., но ниту еден ја немаше оригиналната снимка.

Во некои беше искористена ТВ-снимката кога на концертот за Тоше се емитуваше спотот, а другите, пак, беа аматерски видео-записи, реализирани со камера на самиот концерт. Камерата го снимаше видео-бимот на кој се емитуваше спотот...
Originalni spot - Nasloni glavu na moje rame 651F25344F4919498BC566647F8D7DE2
Како и да е, ова е единствената оригинална снимка на спотот Наслони главу на моје раме, која им се подарува на фановите на Тоше, но и на почитувачите на неговиот лик и дело, од Македонија и од целиот свет.

Да потсетиме - Наслони главу на моје раме е песна која го отвора најновото цеде на Тоше - Со љубов д Тоше, кое претставува компилација од неговите омилени светски рок балади, реализирани во домашно студио, на многубјните концерти, настапи во ТВ емисии...

Албумот е веќе во продажната мрежа и може да се купи за 350 денари!



Датум: 01.02.2011.


Dudica: komentar modifikovan dana: 2011-02-02, 05:48; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
https://todortoseproeski.serbianforum.info
Dudica
Admin
Admin
Dudica


Posts : 809
Join date : 2010-09-24
Age : 35
Location : Srbija

Originalni spot - Nasloni glavu na moje rame Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Originalni spot - Nasloni glavu na moje rame   Originalni spot - Nasloni glavu na moje rame Empty2011-02-02, 05:19

NASLONI GLAVU NA MOJE RAME-ORIGINALNA SNIMKA, SAMO NA MMM




Na traženje Fanova, sa dozvolom Fondacije Toše Proeski, MMM vam daruje originalnu snimku aktualnog spota legendarnog Toše Proeskog, za pjesmu Nasloni glavu na moje rame.

Jedinstveno što trebate napraviti je da kliknete do naše video-galerije.

Na ovaj korak Fondacija se odlučila stoga jer od 25. siječnja, kada je bio promoviran spot, na You tubu se pojavio mali milijun kanala sa videom za nasloni glavu...no niti jedan nema originalnu snimku.

U nekima je bila iskorištena Tv snimka kada se na koncertu za Tošu emitirao spot, a drugi su pak amaterski video zapisi, realizirani sa kamerom na samom koncertu.Kamera je snimala video zid na kojem se emitirao spot..



Ovo je jedinstvena originalna snimka spota Nasloni glavu na moje rame, poklonjena Tošinim fanovima, no i poštovateljima njegovog lika i djela, iz Makedonije i čitavog svijeta.

Da podsjetimo-Nasloni glavu na moje rame pjesma je koja otvara najnoviji Tošin CD-So ljubov od Toše, koji predstavlja kompilaciju njegovih omiljenih svjetskih rock-balada, realiziranih u domaćem studiju, na mnogobrojnim koncertima, nastupima u TV emisijama..

Album je već u prodaji i može se kupiti po cijeni od 350 denara!

www.mmm.com.mk
Na vrh Go down
https://todortoseproeski.serbianforum.info
 
Originalni spot - Nasloni glavu na moje rame
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Todor Tose Proeski Forum :: Tošin magični život :: Nove vijesti o Toši-
Idi na: