Todor Tose Proeski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


MILION SRCA JEDNA MOLITVA
 
Home„Nasloni glavu na moje rame“ od ponedeljka u etru EmptyTražiLatest imagesRegistracijaLogin
Prijatelj Foruma
„Nasloni glavu na moje rame“ od ponedeljka u etru Elitninenadm32
Ko je prisutan na forumu
Ukupno 5 korisnika online: 0 registrovanih, 0 skriven, 5 gostiju

niko

Najviše korisnika koji su istovremeno bili na forumu do sada bilo je 201 dana: 2012-01-25, 01:22
Traži
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Kontakt za clanove
toseproeski@ angelic.com

 

 „Nasloni glavu na moje rame“ od ponedeljka u etru

Go down 
AutorPoruka
Dudica
Admin
Admin
Dudica


Posts : 809
Join date : 2010-09-24
Age : 35
Location : Srbija

„Nasloni glavu na moje rame“ od ponedeljka u etru Empty
KomentarNaslov komentara: „Nasloni glavu na moje rame“ od ponedeljka u etru   „Nasloni glavu na moje rame“ od ponedeljka u etru Empty2011-01-22, 03:28

За радост на огромната армија обожаватели на Тоше Проески од земјава и надвор од неа, во понеделник и официјално ќе биде промовирана и пуштена во етер неговата нова песна и видеоспот „Наслони главу на моје раме“. Промоцијата е закажана во хотелот „Александар Палас“, а на неа се очекува да присуствуваат и дел од гостите, кои со своето учество ќе го збогатат меморијалниот хуманитарен концерт во чест на неговиот 30. роденден, „Со љубов од Тоше“, што ќе се одржи на 25 јануари во салата „Борис Трајковски“.

Третиот постхумен концерт во чест на македонската легенда има хуманитарен и меѓународен карактер. Меѓу гостите се дечињата од хорот „Златно славејче“, Наум Петрески, Миле Кузмановски, „Синтезис“, Антонија Шола, „Црвена јабука“, Жељко Сарамаџиќ, Марко Возељ, Јоана, Елена Ристеска, Мартин Вучиќ, Маја Оџаклиевска и други.

Оваа година концертот е креиран според желбите на неговите фанови, па според сценариото, ќе бидат испеани песните што ги пееше Тоше, но ќе бидат промовирани и неколку нови во негова изведба, како и авторски теми. За време на целиот концерт на големи лед-екрани ќе се прикажуваат снимки од настапите на Тоше.

Влезниците за концертот се во продажба, а интересот е огромен. Нивната цена е 250 денари. (К.Ш.)
utrinski.com




„Nasloni glavu na moje rame“ od ponedeljka u etru 9CF85E3049DFD34AA6C93D76B60EB43A

..............................................


Na radost ogromnoj armiji obozavatelja Toseta Proeskog iz zemlje i dijaspore, u ponedeljak ce i oficijalno biti promovisana i poslata u etar njegova nova pesma i video spot "Nasloni glavu na moje rame". Promocija je zakazana u hotelu "Aleksandar Palas", pa se ocekuje da prisustvuju i neki od gostiju koji ce svojim ucestvovanjem uvelicati i memorijalni humanitarni koncert u cast njegovog 30-og rodjendana, "So ljubov od Tose",koji ce se odrzati 25-og januara u dvorani "Boris Trajkovski".


Treci memorijalni koncert u cast makedoske legende ima humanitarni i medjunarodni karakter. Medju gostima su i dece iz hora "Zlatno slavejce", Naum Petreski, Mile Kuzmanovski, "Sintezis", Antonija Sola, Crvena jabuka, Zeljko Samardzic, Marko Vozelj, Joana, Elena Risteska, Martin Vucic, Maja Odzaklievska i drugi.

Ove godine koncert je kreiran po zelji njegovih fanova, pa pored scenarija, bice otpevane pesme koje je Tose pevao, ali bice i promovisano i nekoliko novih pesama u njegovom izvodjenju, kao i autorske pesme. Za vreme celog koncerta na velikom led-ekrani prikazivace se snimci sa Tosinih nastupa.

Ulaznice za koncert su u prodaji, a ipotraznja je ogromna.
Cena je 250 denari.
Na vrh Go down
https://todortoseproeski.serbianforum.info
 
„Nasloni glavu na moje rame“ od ponedeljka u etru
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Todor Tose Proeski Forum :: Tošin magični život :: Nove vijesti o Toši-
Idi na: