Todor Tose Proeski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


MILION SRCA JEDNA MOLITVA
 
Home Tosin vozac trogodisnjicu nesrece docekao na psihijatriji  EmptyTražiLatest imagesRegistracijaLogin
Similar topics
Prijatelj Foruma
 Tosin vozac trogodisnjicu nesrece docekao na psihijatriji  Elitninenadm32
Ko je prisutan na forumu
Ukupno 10 korisnika online: 0 registrovanih, 0 skriven, 10 gostiju

niko

Najviše korisnika koji su istovremeno bili na forumu do sada bilo je 201 dana: 2012-01-25, 01:22
Traži
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Kontakt za clanove
toseproeski@ angelic.com

 

  Tosin vozac trogodisnjicu nesrece docekao na psihijatriji

Go down 
AutorPoruka
Guilty
Simply the best
Simply the best



Posts : 629
Join date : 2010-09-24
Age : 41
Location : Macedonia

 Tosin vozac trogodisnjicu nesrece docekao na psihijatriji  Empty
KomentarNaslov komentara: Tosin vozac trogodisnjicu nesrece docekao na psihijatriji     Tosin vozac trogodisnjicu nesrece docekao na psihijatriji  Empty2010-10-21, 01:00

Со свеќа и слика на Тоше стиснати в раце, со солзи во очи и со убави секавања за него во Соборниот храм скопјани ја одбележаа тригодишнината од смртта на најголемата македонска ѕвезда. И млади и стари го бакнуваа ликот на Тоше како најсвета икона.

Оние кои ја преживеаа сообраќајката сеуште ги чувствуваат последици. На менаџерката Лилјана Петровиќ и се изгуби трага- излезе од шоу бизнисот.
Ѓорги Ѓорѓиевски кој го возеше туарегот на кобниот 16 октомври, тригодишнината ја дочека на психијатрија. Камерата на Канал 5 успеа да го забележи на еден од прозорите во клиниката.

Поради состојбата во која се наоѓа во последно време не успеавме да воспоставиме контакт со него. Неговата адвокатка уште на судењето кажуваше дека овој датум го преживува болно и депресивно.

Последните три години Горгиевски ги минува по болници судници цркви. Неговите најблиски велат дека нема приватен живот целосно е изолиран и повлечен.

Судиите знаеја за здравствената состојба на Ѓоргиевски но тоа не ги разубеди да му ја намалат 2 годишната затворска казна или да го осудат условно како што бараше одбраната.На јавната седница во апелација тој не се оддели од сликата на Тоше а преку Канал 5 му се извини на семејството Проески.

-Сакам јавно да се извинам на семејството Проески. Жалам што се случи сообраќајната незгода не сум сакал да дојде до тоа. Тешко ми е го изгубив најдобриот пријател и другар. Тешко ми е само уште овие слики ми останаа. Јас сум казнет за цел живот, мојата болка е преголема, рече Ѓоргиевски.

Сега Ѓоргиевски последната надеж ја гледа во врховниот суд кој треба да одлучува по неговата жалба.

kanal5.com.mk
Na vrh Go down
Guilty
Simply the best
Simply the best



Posts : 629
Join date : 2010-09-24
Age : 41
Location : Macedonia

 Tosin vozac trogodisnjicu nesrece docekao na psihijatriji  Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tosin vozac trogodisnjicu nesrece docekao na psihijatriji     Tosin vozac trogodisnjicu nesrece docekao na psihijatriji  Empty2010-10-21, 01:02

Sa svijećom i Tošinom slikom u rukama,sa suzama u očima i sa lijepim sjećanjima na njega u hramu skopjani su obilježili trogodišnjicu smrti najveće makedonske zvijezde.I mladi i stari ljubili su Tošin lik kao najsvetiju ikonu.
Onaj koji je preživio saobračajku još uvijek osijeća posljedice.Menađerki Ljiljani Petrović se izgubio trag - izašla je iz show biznisa.
Gorgi Gorgievski koji je vozio tuareg kobnog 16 oktobra,treću godišnjicu je dočekao na psihijatriji.Kamera Kanala 5 uspjela je da ga snimi na jednom od prozora u klinici.
Zbog stanja u kojem se nalazi u posljednje vrijeme nismo uspjeli uspostaviti sa njim kontakt.Njegova odvjetnica još na suđenju je rekla da on ovaj datum proživljava bolno i deprsivno.
Posljednje tri godine Gorgievski je proveo po bolnicam ,suđenju i crkvi.Njegovi najbliži govore da nema privatan život,upotpunosti je izoliran i povučen.
Sudije znaju za zdravstveno stanje Gorgievskog,no to ih nije razuvjerilo da mu daju dvije godine zatvorske kazne ili da ga osude uvjetno kao što je tržila obrana.Na javnoj sjednici u apelaciji on se nije odvajao od Tošine slike,a putem Kanala 5 izvinio se obitelji Proeski.
- Želim javno da se izvinim obitelji Proeski.Žao mi je što se desila saobračajna nesreća,nisam želio da do toga dođe.Teško mi je jer sam izgubio najboljeg prijatelja i drugara.Teško mi je ,ostale su mi samo još ove slike.Kažnjen sam za cijeli život,moja bol je prevelika,govori Gorgievski.
Sada je Gorgievskom posljednja nada vrhovni sud koji treba da odluči o njegovoj žalbi. Tosin vozac trogodisnjicu nesrece docekao na psihijatriji  Georgijgeorgijevski-svjedocenje-A1comMK540px
Na vrh Go down
 
Tosin vozac trogodisnjicu nesrece docekao na psihijatriji
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» U INOZEMSTVU INTERES ZA TOŠIN ALBUM
» Šerbedžija je ispunio Tosin amanet
» Zakazan koncert u čast Tošeta Proeskog!

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Todor Tose Proeski Forum :: Tošin magični život :: Nove vijesti vezane uz Tošu-
Idi na: