Todor Tose Proeski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


MILION SRCA JEDNA MOLITVA
 
HomePjesme sa tugom između redova EmptyTražiLatest imagesRegistracijaLogin
Prijatelj Foruma
Pjesme sa tugom između redova Elitninenadm32
Ko je prisutan na forumu
Ukupno 12 korisnika online: 0 registrovanih, 0 skriven, 12 gostiju

niko

Najviše korisnika koji su istovremeno bili na forumu do sada bilo je 201 dana: 2012-01-25, 01:22
Traži
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Kontakt za clanove
toseproeski@ angelic.com

 

 Pjesme sa tugom između redova

Go down 
AutorPoruka
Dudica
Admin
Admin
Dudica


Posts : 809
Join date : 2010-09-24
Age : 35
Location : Srbija

Pjesme sa tugom između redova Empty
KomentarNaslov komentara: Pjesme sa tugom između redova   Pjesme sa tugom između redova Empty2010-09-24, 11:44

Pjesme sa tugom između redova 6u-toe-1

Novi album sa pjesmama Toše Proeskog ima osobit emotivan naboj za njegove prijatelje

"Još uvijek sanjam da smo zajedno"-"Se ušte sonuvam deka sme zaedno" novi album na kojem su smještene pjesme Toše Proeskog,koji sadrži i naslovnu pjesmu,mediteranski šlager napisan od Miroslava Rusa i Nikše Bratoša,sa glumicom Marijom Vicković u spotu,velika je radost i dar za sve poštivatelje ovog velikog umjetnika.Istinska relikvija koju imamo sad kad Toše nije fizički među nama.

Osam pjesama interpretiraju glazbenici koji su prema mišljenjima ljudi bliskih Toši,također i menađerici Ljiljani Petrović,sa Tošom ostvarili posebnu muzičku komunikaciju.

"Kada mi je Ljiljana rekla da je Toše želio sa mnom napraviti duet,bila sam polaskana"-rekla nam je Nina Badrić."Velika mi je čast što se Toši sviđalo moje pjevanje,no istodobno imam ogroman osječaj nemoći jer je sada kasno za to.Zato mi je ponuđena pjesma bila draža od bilo čega drugog.Od prve me je osvojila,dok sam je pjevala savladavala sam emocije i mislim da u sebi nosi Tošinu odobnost".

Ono što mi novinari znamo jest da je Toše jako volio glas i interpretaciju Akija Rahimovskog,a na jednom od izdanja manifestacije Zlatna bubamara popularnosti zajedno su otpjevali pjesmu Jesen u meni,njegovu najdražu pjesmu Parnog valjka.

"Vjerujem da bi se Toši svidio način kako interpretiram pjesmu Kasno je za sve"-govori Aki.
"Siguran sam da bio bio zadovoljan sa rasporedom,jer je znao prepoznati dubinu tuge".

Na albumu koji doživljava ekspresnu slušanost pjevaju i Boris Novković,Jelena Tomašević,Bojan Marović,Kaliopi,Elena Risteska i Toni Cetinski,svaki po jednu pjesmu sa svojim emotivno prepoznatljivim nabojem.

"Sa Tošom sam dogovarao suradnju"-rekao nam je Bojan Marović.
"Bio je zaljubljen u moju pjesmu Tebi je lako a ja pak u sve njegove sentiše.
Pjesma Budi dobra prema sebi najdraža mi je u repertuaru i pjevati ću je sa srcem.Jedinstveno tako mogu zahvaliti Toši na ovom predivnom poklonu."

Autori koji su učestvovali u ovom projektu su i Darko Juranović,Tihomir Preradović,Snežana Popović,Marina Tucaković,Sonja Buljan,Jelena Trifunović,Alek Aleksov a prepjev je radio Ognen Nedelovski.

Pjesme u krajnjoj doradi nose potpise autora posljednjeg albuma -Igre bez granica-Miroslava Rusa i Mire Buljana.

Oni su osim profesionalnog,sa Tošom imali i uistinu prijateljski odnos u kojem su se prepoznali.Sa Buljanom smo kontaktirali preko elektronske pošte i evo što on govori za CD.

"Mislim da je novi album maksimum koji smo mogli dobiti s obzirom da Toše više nije među nama.Toši sam za svaki projekat napravio više pjesama,to je moj način-princip posla.Tada bi odabirali najbolje za trenutni projekat a Toše bi ih maksimalno dobro otpjevao a ostale bi ostavili za neku drugu priliku.Otpjevao bi ih radi orijentacije,čisto da imamo skicu svake pjesme.No Toše je bio takav vanserijski pjevač pa kad bi se pravile takve skice,pjevao bi ih tako dobro kao što neki pjevači ne pjevaju tokom čitave svoje karijere.Eto koliko je bio talentiran i osobit umjetnik.

Znači,na ovaj projekat i na neke druge snimke koje će se pojaviti gledamo kao na zahvalnost prema jednom mladom umjetniku i prekrasnom čovjeku koji je jedno vrijeme živio i radio sa nama.Nema senzacije,osim iskrene sreće i radosti nas autora da još jednom omogučimo da osobita interpretacija i Tošin talent dopru do šireg kruga ljudi koji ga vole,a ne samo nas,autora i producenata,da ih imamo u svojim studijima.
Znači,da sumiram,ovo je dobar projekt,odrađen sa maksimalnom ljubavlju i profesionalizmom.U čast i sa poštovanjem za jedno mlado i neprežaljeno momče ( za mene će uvijek biti momče,jer mi je ta riječ nekako bliska,a mislim da smo bili osobito dobri prijatelji) koje će nam zauvijek nedostajati."

Proeski je živio u svijetu glazbe,a rađenje pjesama za njega je bilo kao drugima disanje.Sveti ritual kojem se bezrezervno predavao.Toše je postojano pjevušio,svagdje i sa svakim,a rad u studiju,sviranje gitare,bilo je rervirano za slobodne dane.
Pored kreveta je držao diktafon kako bi presreo inspirativna iznenađenja,osobito znajući da ona nemaju reprizu.

Od pjesama koje znamo,Toše je potpisao Ruski rulet,Eh da sum zlato,Ima li dan za nas,Poljsko cvijeće... a njegovi bliski znaju da je uživao u sentišima Johnny Logana i da je želio takav tip inspiracije..

"Toše je skladao otkako sam ga upoznao kao mladića i često je tražio da mu dam najiskrenije mišljenje o njegovim tvorevinama"-sječa se Ognen Nedelovski,tekstopisac."Kada je nastala Muza u kojoj je oslikao trenutne osječaje,povjerio mi je da napišem tekst.prošlo je nekoliko godina,pjesma se zaboravila,sve do 2002.,do Beovizije,kada je Toše nastupao u revijalnom djelu a Martin Vučić se takmičio.U pauzi smo se sakupili svi iz Makedonije i u razgovoru sam Tošu potsjetio na Muzu,koja je pripala Martinu."

Budući je neprestano komponirao,Toše je ostavio mnogo kompozicija-neke su nezavršene,neke u fazi osmišljavanja aranžmana,kod nekih postoji samo vokalna skica.U pjesme će ih pretočiti njegovi poštivaoci.

Lavanda za oživljavanje sječanja

"Putujući sa Tošom u Hrv.primorje često smo gledali polja sa lavandom.Nepregledna raskoš i mirisna polja kojima smo se nas dvoje ushićivali.Jednom sam mu rekla da kada ostarim,to će mi biti penzija.I to je moj život danas,daleko od očiju javnosti"-kratko nam je rekla Ljiljana Petrović.

Vanserijski pjevač i dobar čovjek

"Toše je bio takav vanserijski pjevač pa kad bi se pravile takve skice,pjevao bi ih tako dobro kao što neki pjevači ne pjevaju tokom čitave svoje karijere.Eto koliko je bio talentiran i osobit umjetnik.Znači,na ovaj projekat i na neke druge snimke koje će se pojaviti gledamo kao na zahvalnost prema jednom mladom umjetniku i prekrasnom čovjeku koji je jedno vrijeme živio i radio sa nama.Nema senzacije,osim iskrene sreće i radosti nas autora da još jednom omogučimo da osobita interpretacija i Tošin talent dopru do šireg kruga ljudi "-piše nam Miro Buljan.
Na vrh Go down
https://todortoseproeski.serbianforum.info
 
Pjesme sa tugom između redova
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Todor Tose Proeski Forum :: Tošin magični život :: Nove vijesti o Toši-
Idi na: